BIBA W SAMOCHODZIE? OCZYWIŚCIE!

Chrysler 300C (kadr z filmu ,,Kac Wawa” – reżyseria Łukasz Karwowski, zdjęcia Jacek Januszyk, rok premiery 2012)Ludzie często opowiadają mniej lub bardziej realne wspomnienia związane z imprezowaniem. Jedni jarają się że urwali film np. ,,gdzieś w okolicach tej dużej zielonej ławki w centrum obok pomnika” a inni trzymają się zasady życia zgodnej z mottem ,,baw się tak, żeby wstyd było o tym opowiadać ale warto wspominać” i z reguły zmieniają temat. Wspólnym mianownikiem takich wspomnień są miejsca w których robiono różne dziwne rzeczy i oczywiście spożywano napoje wysokoprocentowe. Statystycznie najczęściej padają takie lokalizacje jak: knajpa, rynek, miejscówka pod blokiem czy domówka. Właściwie mało kto wspomina o samochodach. W końcu chlanie w aucie nawet jeśli nie jesteś kierowcą może kojarzyć się ortodoksom i miłośnikom pewnej stacji radiowej z kujawsko pomorskiego z brakiem odpowiedzialności i gówniarskim zachowaniem. Inna sprawa, że gdzieś tam podświadomie pomija się samochód mając przeświadczenie że w tych opowieściach to nic ciekawego, jedynie preludium do nocnych szaleństw – metalowe pudełko które ma nas po prostu dostarczyć z punktu A czyli domu do punktu B czyli wspomnianych wyżej miejsc. No ale skoro już ktoś się chwali tym jak spędził noc to dlaczego nie zacząć opowieści od początku czyli od auta? Filmowcy się nie wstydzą i temat ten od czasu do czasu wykorzystują. Żeby nie było… Nie pochwalam ani nie jestem zwolennikiem jazdy po pijaku i zakładam że Wy też nie a wasze wspomnienia w stanie upojenia będąc w samochodzie przytaczacie z miejsca pasażera. Oby. Poniżej przykłady kilku imprez które zaczęły, trwały lub skończyły się w samochodzie. Ranking w formie top 5:

5 MIEJSCE: Polska komedia Kac Wawa, która delikatnie mówiąc nie zrobiła furory… Możemy tam natomiast zobaczyć ciekawie wydłużonego Chryslera 300C w którym imprezują główni bohaterowie pomykając ulicami stolicy.

Chrysler 300C (kadr z filmu ,,Kac Wawa” – reżyseria Łukasz Karwowski, zdjęcia Jacek Januszyk, rok premiery 2012)

3 MIEJSCE: Obcokrajowiec w USA poznaje tamtejszą młodzież – czyli Borat na bibie. Na dodatek, wszystko dzieje się na pokładzie rasowego campinga, które jak wiadomo są stworzone do baletów.

Ford E-450 (kadr z filmu ,,Borat” – reżyseria Larry Charles, rok premiery 2006)

2 MIEJSCE: Policjanci z Drogówki na wyjeździe służbowym. Wódka leje się strumieniami a w końcu wszyscy zaczynają śpiewać Białego Misia. Mimo, że film jest świeży to dla mnie jest to już scena kultowa podobnie jak wszystkie, genialne filmy Smarzowskiego.

1 MIEJSCE: Żuk kierowany przez Panią Kasię z serialu Zmiennicy i słynna wyprawa do Borów Tucholskich. Oczywiście na grzyby. A że chla się na umór to już inna sprawa. Scena podobnie jak cały serial stała się kultową a Mistrz Bareja trafił nią w dziesiątkę przedstawiając dobitnie wizerunek ówczesnych ,,ważnych osób” i ich zachowań ,,po pracy”.

Żuk (kadr z serialu ,,Zmiennicy” – reżyseria Stanisław Bareja, rok premiery 1986)

A Wy, kiedy ostatni raz imprezowaliście w aucie?

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, to zapraszam również do polubienia fan page MotoStars na FB:

https://www.facebook.com/pages/Moto-Stars/262181577249597?ref=hl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Anti-Spam Quiz: