A WY CZYM PRZEWOZICIE MEBLE?

Star Meblowóz (kadr z serialu ,,Podróż za jeden usmiech")Tytuł przewrotny, a chodzi oczywiście o polski serial przygodowy Podróż za jeden uśmiech. Tak, to ta słynna produkcja w której wystąpił Henryk Gołębiewski (dla nieco młodszych czytelników – to ten gość, który np. w Drogówce próbował przekupić policjanta kilkudziesięcioma złotymi, stojąc przy swoim maluchu, ze ,,zgredką” w środku). Jak to ma miejsce w przypadku polskich filmów i seriali z tamtych lat, nasze oczy może cieszyć wiele ciekawych i klimatycznych samochodów, uznawanych już dziś za rasowe old i youngtimery. Ale pominę je. Dlaczego? Bo w tym serialu, możemy zobaczyć znacznie ciekawszy pojazd…

Star 25 L N-38. Mówi Wam to coś? Tak, to ciężarówka, ale nie taka zwykła którą przewozi się np. tony żwiru z placu budowy. To jeden z najciekawszych, najoryginalniejszych i najbardziej objechanych artystycznie projektów tamtych lat. Przynajmniej dla mnie. W dużym skrócie – jest to samochód ciężarowy, zaprojektowany specjalnie do przewozu mebli. Przyznacie, że jak na auto skonstruowane do tego celu, wygląda naprawdę ciekawie. Jeszcze ciekawszy jest fakt, że to jedyny egzemplarz tego dziwactwa, który na szczęście zachował się do dziś dnia i z tego co mi wiadomo został profesjonalnie odrestaurowany, za co chwała człowiekowi który wpadł na ten pomysł i uratował poczciwego, unikalnego Stara.

Nie będę więcej się rozpisywał, ponieważ wszystkie niezbędne informacje dotyczące unikatowe Stara, znajdziecie tutaj:

Czekam na kolejne ,,misje ratunkowe” dotyczące tak specyficznych aut i oczywiście polecam obejrzeć w wolnej chwili Podróż za jeden uśmiech.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, to zapraszam również do polubienia fan page MotoStars na FB:

https://www.facebook.com/pages/Moto-Stars/262181577249597?ref=hl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Anti-Spam Quiz: