VICTORIO, OH VICTORIO!

Ford Crown Victoria Police InterceptorOkazuje się, że autami kultowymi stają się nie tylko popularne samochody dostępne dla zwykłego śmiertelnika. Jak widać takim pojazdem może również być wersja jednego z modeli Forda, sprzedawana tylko i wyłącznie dla określonych służb państwowych (policja, FBI, biuro szeryfa, itp.). Szczególnie teraz, kiedy niedawno zakończono jej produkcję. Ford Crown Victoria –bo o nim mowa- był, jest i pozostanie dla wielu ulubionym samochodem amerykańskich stróżów prawa.

Auto które widzicie na zdjęciach, to oryginalna CV w wersji Police Interceptor. Taki samochód możemy spotkać w co drugim amerykańskim filmie i serialu. Oczywiście gdzieś tam w tle występują inne modele, ale ten wóz, produkowany od 1998 roku (oczywiście jego historia zaczęła się dużo wcześniej) ma w sobie coś magicznego – coś za co kochają go mundurowi. Zadajecie sobie pytanie co takiego? Odpowiadam – jest bajecznie łatwy w naprawach, ma słuszną moc, wzmocnione zawieszenie, wzmocnione felgi i wiele innych dodatków przygotowanych specjalnie pod kątem ,,policyjnego” setupu. Poza tym, jak dowiodły testy zderzeniowe, wytrzymuje uderzenie w tył przez inny samochód, przy prędkości… ponad 100 km/h. Nieźle – ciekawe jak na tym tle wypadają chociażby ,,polskie Kie”?

Dokładną specyfikację tej wersji znajdziecie na stronie , a ciekawy artykuł na

Czy mogę dodać coś więcej? Aby zobaczyć CV w akcji, włączcie ,,coś amerykańskiego” a wtedy poczujecie niepowtarzalny klimat tego auta.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, to zapraszam również do polubienia fan page MotoStars na FB:

https://www.facebook.com/motostarspl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Anti-Spam Quiz: