ŻUK DOBRY NA WSZYSTKO

Żuk - kadr z filmu ,,Przyjecie na dziesiec osob plus trzy"Zawsze kiedy oglądam amerykańskie filmy i seriale, szczególnie te sensacyjne w oko rzucają się tamtejsze popularne dostawczaki (z reguły Chevy albo różnego rodzaju Fordy). Tak, jest tam ich mnóstwo. A jakie auta tego typu można zauważyć w polskich produkcjach? W tych obecnych wiele zagranicznych pojazdów użytkowych, nawet tych najnowszych. Dla mnie jednak zdecydowanie ciekawszy jest powrót do przeszłości i oglądanie na filmowych ulicach poczciwych polskich dostawczaków takich jak nieśmiertelny Żuk. I to o nim dziś będzie.

Oczywiście najbardziej znanym Żukiem, którego mogliśmy zobaczyć na ekranie jest ten ze ,,Zmienników”, którym wesoła ekipa wybrała się w podróż do Borów Tucholskich. Imprezowóz z prawdziwego zdarzenia, który idealnie wpisuje się w polski klimat tamtych lat. Z resztą mam do niego jakiś szczególny sentyment i tak naprawdę sam nie wiem dlaczego. Ale sami popatrzcie – czyż nie jest uroczy?

Żuk - kadr z serialu ,,Zmiennicy"

Drugi Żuk, to auto epizodyczne, a właściwie wrak tego pojazdu, który możecie zobaczyć w jednym z odcinków ,,Pitbulla”, podczas strzelaniny (nawiasem mówiąc został pięknie ostrzelany).

Żuk - kadr z serialu ,,Pitbul"l

Numer trzy Panie i Panowie to kilka Żuków, które widać w serialu ,,Czterdziestolatek” i to na dodatek w ich naturalnym środowisku. Piękne jak śpiew ptaków o poranku.

Żuk - kadr z serialu ,,Czterdziestolatek"

Okazuje się, że Żuki pojawiały się także w zagranicznych produkcjach. Przykładem niech będzie ,,Zolotaya mina” lub ,,La double vie de Veronique”. Da się? Da się.

Żuk - kadr z serialu ,,Zolotaya mina"

I na koniec najfajniejszy Żuk na świecie. Nie pojawił się w żadnym filmie czy serialu, ale znany jest głównie z filmików na YT. To właściwie już nie Żuk ale prawdziwa torpeda powstała na bazie tego auta. Polak potrafi – sami zobaczcie: 

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, to zapraszam również do polubienia fan page MotoStars na FB:

https://www.facebook.com/motostarspl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Anti-Spam Quiz: